Favicon: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką
S
 
18 eilutė: 18 eilutė:
  
 
[http://www.favicon.cc http://www.favicon.cc] arba [http://favicon-generator.org/editor/ http://favicon-generator.org].
 
[http://www.favicon.cc http://www.favicon.cc] arba [http://favicon-generator.org/editor/ http://favicon-generator.org].
 
+
[[Kategorija:Talpinimo plano naudojimas]]
[[Kategorija:Svetainės_patalpinimas_serveryje]]
 

Dabartinė 15:15, 11 rugsėjo 2019 versija

favicon yra šifruojamas kaip "favorite icon", t.y. "mėgstamiausias paveikslėlis". Paprastai tai yra mažytis, 16x16 arba 32x32 pikselių dydžio logotipas, atvaizduojamas adreso juostoje arba kortelėje, kurioje yra atidaryta svetainė, pvz.:

Favicon.png

Šis paveikslėlis paprastai matomas svetainės adresą įtraukus į mėgstamiausių (bookmarks) sąrašą arba peržiūrint naršyklės istoriją. Favicon yra visiškai nebūtinas korektiškam svetainės veikimui, tačiau jis padeda pagerinti lankytojo patirtį apsilankius svetainėje ir pakartotinai grįžtant į ją.

Kaip įkelti šį paveikslėlį

Daugelis naršyklių automatiškai patikrina, ar šakninėje svetainės direktorijoje (public_html) yra failas favicon.ico, tad paprasčiausiu atveju jį galima tiesiog įkelti į serverio public_html direktoriją.

Daugeliu atvejų to pakaks, kad paveikslėlis būtų atvaizduojamas. Reikia pastebėti, kad skirtingos naršyklės su paveikslėliais dirba nevisiškai vienodai, tad pagrindinius skirtumus galima peržiūrėti čia: Favicon#Browser_implementation.

Paveikslėlio pavadinimas turėtų būti favicon.ico

Kaip sukurti nuosavą paveikslėlį

Paveikslėlį galima susikurti naudojant bet kurią mėgstamą grafinę programą, nes tam nereikia jokių sudėtingų įrankių. Taipogi galima pasinaudoti specialių puslapių pagalba, pvz.:

http://www.favicon.cc arba http://favicon-generator.org.