Google Analytics pajungimas

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Standartiniuose serveriai.lt talpinimo planuose pateikiamas statistikos įrankis Webalizer, kuris suteikia pakankamai daug informacijos apie svetainės lankytojus. Jei šios informacijos nepakanka - rekomenduojame naudotis nemokama Google paslauga "Analytics". Ji leidžianti surinkti labai detalią statistiką apie svetainės lankytojus, stebėti srautą gyvai ir labai įvairiais pjūviais analizuoti srautą.

Norint pradėti naudotis google analytics paslauga, reikėtų:

Užsiregistruokite google analytics sistemoje

apsilankę google analytics svetainėje spustelėkite "sukurkite paskyrą".

Registracijos metu įveskite savo gmail.com paskyros prisijungimo duomenis arba viršuje dešinėje spauskite "Prisijungti" ir galėsite užsiregistruoti su bet kokiu kitu el. pašto adresu.

Prijunkite domeną prie sukurtos paskyros
  • Spustelėkite mygtuką "Registracija"
  • Pasirinkti stebėjimo metodą - nurodykite kurį paslaugų paketą naudosite. Beta versija suteikia daugiau, tačiau nebūtinai reikalingų, funkcijų.
  • Skyriuje "Žiniatinklio nuosavybės nustatymas" nurodykite svetainės pavadinimą (nebūtinai adresą, gali būti bet kas). Ties "Svetainės URL" įveskite tikslų svetainės adresą, o ties "Pramonės kategorija" ir "Ataskaitų teikimo laiko juosta" pasirinkite reikiamus punktus. Tai atlikus spustelėkite mygtuką "Gauti stebėjimo ID".
  • Šiame puslapyje pateikiamas "stebėjimo kodas". Tai bene svarbiausia dalis - šis kodas, arba jame esantis stebėjimo numeris reikalingi statistikos rinkimui.
  • Universalus PHP diegimas:

Kaip ir rekomenduojama, sukurkite failą "analyticstracking.php" ir į jį nukopijuokite visą pateiktą "Stebėjimo kodą". Tuomet į svetainės temos (template) failus, iškarto po <body> žymos, reikėtų įterpti kodą:

<?php include_once("analyticstracking.php") ?>
  • Jei naudojate turinio valdymo sistemą:

Bene kiekviena turinio valdymo sistema turi specialų priedą (plugin), kuris leidžia automatiškai pajungti analytics stebėjimą. Jei nežinote kurį svetainės failą reikės koreguoti, rekomenduojame rinktis šį sprendimą.


Analytics naudojimas