CloudFlare

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

CloudFlare tarnyba padeda apsaugoti ir paspartinti svetainės darbą. Standartiniame talpinimo plane lankytojai svetainę pasiekia tiesiogiai, o naudojant CloudFlare lankytojai yra nukreipiami per tarptautinį serverių tinklą, kuris automatiškai blokuoja potencialiai pavojingas hakerių užklausas, slopina arba pilnai neutralizuoja DoS tipo atakas, sustabdo žalingus botus ir skaitytuvus (crawler). Detalesnį aprašymą galite rasti organizacijos svetainėje, adresu:

cloudflare.com/overview

Bazinis CloudFlare planas, turintis daugelį naudingų savybių, yra visiškai nemokamas. Norint jį išbandyti, atlikite šiuos veiksmus:

Registracija cloudflare.com sistemoje

 • Cloudflare sistemoje užsiregistruosite adresu:

cloudflare.com/sign-up

tiesiog įveskite prašomus duomenis ir spustelėkite "Create account now".

 • Antrame skyriuje "Add a website" įveskite savo domeną. CloudFlare automatiškai suras dabartinius DNS zonos įrašus. Baigus patikrinimą spustelėkite "Continue>"

DNS zonos įrašai

 • Šiame skyriuje prašoma įvesti reikiamus DNS zonos įrašus ir pasirinkti kurie iš jų bus nukreipiami per CloudFlare serverius. Pagrindiniai įrašai yra šie:
Type: A
Name: domenas (pvz. mano-svetaine.lt )
Value: serverio IP (pvz. 79.98.24.17 )
Active: Taip, įjungta
Type: A
Name: www
Value: serverio IP (pvz. 79.98.24.17 )
Active: Taip, įjungta
Type: A
Name: mail
Value: serverio IP (pvz. 79.98.24.17 )
Active: Ne, neįjungta
Type: MX
Name: domenas (pvz. mano-svetaine.lt )
Value: mail.domenas (pvz. mail.mano-svetaine.lt ), prioritetas 10
Active: Ne, neįjungta
Type: TXT
Name: domenas (pvz. mano-svetaine.lt )
Value: v=spf1 a mx ptr ?all
Active: Ne, neįjungta

01 cloudflare.png


Svarbu: atkreipkite dėmesį į du pažymėtus įrašus, kurie bus sukurti automatiškai.

 • direct subdomenas skirtas tam, kad svetainę galėtumėte pasiekti tiesiogiai, o ne per CloudFlare serverius. Jei nuspręsite, kad ši funkcija reikalinga, būtinai pervadinkite jį ( pvz. iš direct į tiesioginis08 ), serveryje šį subdomeną pridėkite kaip sinonimą (Plačiau..)
 • Antrasis, A tipo įrašas su simboliu * reiškia bet kokį subdomeną. Naudojant nemokamą versiją šis įrašas neturi prasmės, nes užklausos bus tiesiogiai nukreiptos į svetainę (arba serverį), tad rekomenduojame jį ištrinti.
 • Jei reikės papildomų subdomenų - tiesiog sukurkite taip pat, kaip subdomenas "www". Pavyzdyje yra sukurtas subdomenas "papildomas.mano-svetaine.lt".


Patikrinus įrašus pratęskite spustelėdami "I've added all missing records, continue".


Saugumo ir greitaveikos lygio pasirinkimas

Šiuos nustatymus ateityje galėsite keisti.

 • Choose a plan - Iškarto turėtų būti parinkta nemokama versija;
 • Performance:
 1. CDN only: Bazinis, stabiliausias variantas. Svetainės užkrovimui naudojamas CDN (angl. Content delivery network) tarptautiniai duomenų centrai, kurie užtikrina labai greitą svetainės pasiekiamumą visame pasaulyje;
 2. CDN+basic optimization: Tai, kas įeina į "CDN only", bet papildomai naudojamas turinio suspaudimas (HTML, JavaScript ir CSS failams), daugiau duomenų saugoma atmintyje (cache) ir statinis turinys rečiau atnaujinamas. Gali kilti problemų su specifinių svetainių veikimu;
 3. CDN+full optimization: Kaip ir pirmi du variantai, papildomai stipriai optimizuojamas svetainės turinys, statinis turinys dar rečiau atnaujinamas. Ne visos funkcijos veikia su nemokamu paketu.
 • Security
 1. Essentially off: Svetainė, papildomai, praktiškai nesaugoma, veiksmai atliekami tik kritiniais atvejais. Labiausiai tinka toms svetainėms, kurios CloudFlare naudoja tik veikimo spartai padidinti.
 2. Low: Žemas papildomos apsaugos lygis. Svetainės lankytojai prašomi įvesti CAPTCHA, bet tik tais atvejais, kai jų IP adresas labai dažnai dalyvavo SPAM, svetainių laužimo ar DoS veikloje prieš kitas svetaines. Labiausiai tinka svetainėms, kurios nori apsaugos, tačiau svetainė turi būti pasiekiama maksimaliai plačiam, įvairiausių lankytojų ratui.
 3. Medium: Vidutinis, standartinis, saugumo lygis. Svetainės lankytojai prašomi įvesti CAPTCHA tuomet, kai jų IP adresas dažnai užfiksuotas dalyvaujant SPAM, svetainių laužimo ar DoS veikloje prieš kitas svetaines. Papildomai tikrinami naršyklės parametrai. Labiausiai tinkama svetainėms, kurioms reikia rimtesnės apsaugos, tačiau vengiama klaidingų blokavimų.
 4. High: Labai aukštas apsaugos lygis. CAPTCHA pateikiamas visiems lankytojams, kurie yra dalyvavę SPAM, DoS ar svetainių laužymo veikloje. Griežtai tikrinami naršyklės nustatymai. Geriausiai tinka svetainėms, kurioms aktualiausia saugumas ir stabilumas.

Pasirinkus reikiamus parametrus pratęskite, spustelėdami "I've updated my nameservers, continue".

DNS serverių keitimas

CloudFlare nurodys kokius DNS serverius reikia nustatyti Jūsų domenui. Pasižymėkite juos ir prisijunkite prie klientų sistemos, adresu:

klientams.iv.lt

 • prisijungus pasirinkite "Plačiau.." ties skyriumi "Paslaugos";
 • Pasirinkite savo domeną;
 • Spustelėkite mygtuką "Inicijuoti vardų serverių keitimą". Pažymėjus "Kiti" įveskite CloudFlare suteiktus DNS serverius.

Paprastai pakeitimams atsinaujinti neprireikia ir paros.

Papildomai: alternatyvus panašios paslaugos tiekėjas yra Incapsula: incapsula.com