Nuotolinis prisijungimas prie MySQL

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

SVARBU - prisijungimas prie duomenų bazės iš išorės nėra skirtas nuolatiniam jos naudojimui, o duomenų importavimui, eksportavimui ar kitiems tvarkymo darbams.

Prie MySQL duomenų bazės, bendro naudojimo serveryje, galima prisijungti iš išorės. Tam reikės nurodyti iš kokio nutolusio įrenginio (host) arba IP adreso yra jungiamasi. Tam, kad sukurti papildomą naudotoją:

1. Prisijunkite prie savo serverio valdymo pulto DirectAdmin;

  • Prisijunkite prie klientų sistemos, adresu: https://klientams.iv.lt
  • Prisijungus pasirinkite skyrelį "Paslaugos";
  • Pasirinkite savo svetainės talpinimo planą;
  • Paspauskite mygtuką "Serverio valdymo pultas".

Jei paspaudus mygtuką "Serverio valdymo pultas" nebūsite automatiškai prijungti prie serverio, o serverio slaptažodžio nepamenate, sugeneruokite naują serverio slaptažodį prisijungimui.

Jei nepamenate prisijungimo duomenų prie savo paskyros klientų sistemoje, pasinaudokite slaptažodžio priminimo funkcija http://klientams.iv.lt/remind.php ir naują slaptažodį atsisiųskite į savo kontaktinę el. pašto dėžutę.

2. Atsidariusiame puslapyje pasirinkite MySQL valdymas meniu punktą:

Mysql user 01.png


3. Pasirinkite duomenų bazę, prie kurios jungsitės iš išorės:

Mysql user 02.png


4. Skyriuje "Prisijungimo adresai" įveskite įrenginio, iš kurio jungsitės, IP adresą ir spustelėkite "Pridėti adresą". Savo IP adresą galite sužinoti apsilankę svetainėje ip.serveriai.lt:

Mysql remote 03.png

Tai yra viskas, jau galima jungtis.


IP adresų ruožo pridėjimas

Jei prisijungimo galimybę norite suteikti IP adresų ruožui (pavyzdžiui 72.14.192.0/18), reikėtų šį adresų ruožą konvertuoti į "DirectAdmin" valdymo pultui suprantamą formatą:

1. Tai galima atlikti vienu iš trečiųjų šalių įrankiu:

http://jodies.de/ipcalc

http://www.aboutmyip.com/AboutMyXApp/SubnetCalculator.jsp ;

2. Pagal pateiktą pavyzdį (72.14.192.0/18) laukelyje "Address" nurodykite 72.14.192.0, o laukelyje "Netmask" arba "Mask" - 18, bei paspauskite mygtuką "Calculate";

3. Į "DirectAdmin" valdymo pultą reikės įvesti dviejų eilučių "Address" ir "Netmask" rezultatus, kuriuos atskirsime simboliu "/". Šiame pavyzdyje gaunamas rezultatas, kurį reikės įvesti būtų - 72.14.192.0/255.255.192.0 .

PASTABA: nuotolinis prisijungimas prie MySQL nėra įmanomas, jeigu talpinimo planas įkurtas serveryje su PHP 4 versija. Šis apribojimas taikomas saugumo sumetimais.