Let's Encrypt diegimas

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Visuose "Serveriai.lt" serveriuose yra įdiegtas "Let's Encrypt" modulis, leidžiantis savo svetainei įdiegti nemokamą "Let's Encrypt" sertifikatą, nepriklausomai nuo turimo talpinimo plano.

Norėdami įdiegti "Let's Encrypt" sertifikatą į "Serveriai.lt" talpinimo planą, pirmiausia įsitikinkite, kad yra įgyvendintos šios sąlygos:

 • domenas (pvz.: "mano-parduotuve.lt") yra nukreiptas į serverį, kuriame planuojate įdiegti sertifikatą;
 • šio domeno WWW subdomenas (pvz.: "www.mano-parduotuve.lt") taip pat yra nukreiptas į serverį, kuriame planuojate įdiegti sertifikatą;
 • talpinimo plane nėra sukurtas svetainės peradresavimas per .htaccess failą arba pagal šią pamoką: Svetainės nukreipimas.


Įsitikinus, jog visi šie punktai yra įgyvendinti, galite pradėti Let's Encrypt diegimą:

1. Prisijunkite prie savo serverio valdymo pulto DirectAdmin;

 • Prisijunkite prie klientų sistemos, adresu: https://klientams.iv.lt
 • Prisijungus pasirinkite skyrelį "Paslaugos";
 • Pasirinkite savo svetainės talpinimo planą;
 • Paspauskite mygtuką "Serverio valdymo pultas".

Jei paspaudus mygtuką "Serverio valdymo pultas" nebūsite automatiškai prijungti prie serverio, o serverio slaptažodžio nepamenate, sugeneruokite naują serverio slaptažodį prisijungimui.

Jei nepamenate prisijungimo duomenų prie savo paskyros klientų sistemoje, pasinaudokite slaptažodžio priminimo funkcija http://klientams.iv.lt/remind.php ir naują slaptažodį atsisiųskite į savo kontaktinę el. pašto dėžutę.

2. Pasirinkite meniu "Domenų valdymas":

LetsEncrypt DomenuValdymas.png


3. Pasirinkite norimą domeną ir uždėkite varnelę ties "Saugus SSL", išsaugokite pakeitimus ir grįžkite į serverio valdymo pulto pradžią:

LetsEncrypt SaugusSSL.png


4. Serverio valdymo pulto pradiniame lange pasirinkite meniu "SSL sertifikatai":

LetsEncrypt SSLsertifikatai.png


5. Atsidariusiame lange pažymėkite "Naudoti sertifikatą iš Let's Encrypt" ir išsaugokite pakeitimus. Naujo lango krovimas gali šiek tiek užtrukti, nes yra tikrinama ar domenas ir domeno WWW subdomenas yra nukreipti į serverį:

LetsEncrypt LetsEncrypt.png


6. Sėkmingo sertifikato įdiegimo atveju, Jums bus pateiktas šis pranešimas:

LetsEncrypt SekmingaiIdiegta.png


 • Jei gautumėte kitokį pranešimą dėl nepavykusio diegimo, persiųskite klaidos pranešimą mums el. paštu "info@iv.lt".
 • Po sėkmingo įdiegimo sertifikatas suteiks Jūsų svetainei galimybę būti pasiektai HTTPS prievadu. Kad svetainė būtų visada pasiekiama šiuo prievadu, vietoje standartinio HTTP prievado, reikėtų atlikti pakeitimus svetainės administravimo dalyje arba tiesiog sukurti automatinio peradresavimo taisyklę į HTTPS prievadą.

SVARBU:

 • "Let's Encrypt" sertifikatas yra išduodamas 90-iai dienų, tačiau mūsų serveriuose jis praėjus šiam terminui yra automatiškai pratęsiamas, todėl Jums jokių papildomų veiksmų atlikti nereikia.
 • "Let's Encrypt" sertifikatas yra išduodamas vienam domenui. Jeigu serveryje naudojate domeno subdomeną(-us) (pavyzdžiui: subdomenas.domenas.lt) arba domeno sinonimą(-us) (angl. alias), tokiu atveju bus reikalingas mokamas sertifikatas suteikiantis galimybę naudoti papildomus domenus/subdomenus. Papildomą informaciją galite rasti mūsų pagalbos puslapyje adresu: http://pagalba.iv.lt/Apie_SSL_sertifikatus